zimni zahrada

Dopřejte si zimní zahradu
i přes vysoké ceny energií

Máte zájem o zimní zahradu, ale obáváte se zvýšených nákladů za energie?

Co takhle mít zahradu, se kterou se již bát nemusíte?

Správná orientace, umístění a vhodný materiál zimní zahrady totiž pomohou snížit množství energie spotřebovávané na její vytápění.

Zahrada na jih nebo na východ?

Orientací zimní zahrady na jih, jihovýchod nebo jihozápad můžete v zimním období docílit i významného zdroje tepla. Sluneční záření, které do zahrady dopadá, ohřívá stěny i podlahy. Ty následně tuto energii vyzařují do místnosti v podobě tepla.

Zimní zahrada orientovaná přímo na jih dokonce může posloužit i k přitápění okolních místností. Naopak zahrada orientovaná na sever má tepelné ztráty nejvyšší.

Umístění zahrady

Zimní zahrada oddělená od domu stěnou a dveřmi funguje jako tepelná bariéra pro navazující interiér domu, který je chráněn před přímým mrazem.

Pozor však dávejte na tepelné ztráty, které mohou vzniknout opotřebením nebo špatným napojením zahrady na dům.

Kvalitní materiál

Umístění a orientace není vše. Nutnou podmínkou pro efektivní nakládání se sluneční energií je i vhodný a kvalitní materiál. Nejvhodnějším materiálem pro konstrukce celoročně obyvatelné zahrady jsou hliníkové profily, které mají dobré izolační vlastnosti, jsou lehké a zároveň odolné vůči nepříznivým vlivům počasí, nemění tvar, nepodléhají korozi a nevyžadují zvláštní údržbu (oproti dřevu).

Hliníkové profily v kombinaci se zasklením trojsklem zaručí maximální energetický efekt.