Jak připravit
zimní zahradu na zimu

Na zimní zahradě je krásné právě to, že zahrádkářská sezóna nemusí končit spolu se začátkem podzimu. I v chladných měsících lze pokračovat v pěstování rostlin. Svou oázu klidu si tak můžete užívat obklopeni přírodou po celý rok.

Kvalitní hliníkové zimní zahrady jsou naštěstí stavěny tak, aby je žádné nepříznivé počasí nepřekvapilo. Poradí si se silným deštěm, větrem i přeháňkou krupobití. S nizšími teplotami si také nemusíte dělat starosti. Zahrady jsou připraveny na zimní měsíce, jelikož nabízí dobré izolační schopnosti.

Zima je tady, jak se připravit?

Jelikož je zimní zahrada složitá věda, je nutno brát v úvahu že jakmile si ji pořídíte, stane se součástí vašeho domu. Klima ve vaši domácnosti tak přímo závisí na klimatu v zimní zahradě. Základem je mít zavřená všechna okna. Druhým krokem je pak ponechat mikroventilaci. Teplota v zimní zahradě se bude vyrovnávat a omezí to rosení. Zásadním vliv samozřejmě hraje to, na jakou stranu je zahrada situována a v jaké nadmořské výšce se nacházíte. 

Na zimu se hodí vytápění

Hliníková konstrukce spolu s pevnými skly tvoří velmi odolnou přístavbu vašeho domu. Pokud si však chcete užívat pohodové chvíle během mrazivých dnů, topení či plynové hořáky vám zajistí ještě příjemnější teplotu uvnitř zahradního království. 

Na zimu se hodí vytápění

Hliníková konstrukce spolu s pevnými skly tvoří velmi odolnou přístavbu vašeho domu. Pokud si však chcete užívat pohodové chvíle během mrazivých dnů, topení vám zajistí ještě příjemnější teplotu uvnitř zahradního království. Vhodnou volbou je využití podlahových konvektorů.

Jaké rostliny přežijou zimu?

Pro milovníky zahradničení je ideálem mít místo kam přes zimu umístit jejich zelené miláčky. V zimní zahradě budou mít přes zimu plnohodnotný domov. Pokud chcete zimní zahradu nechat v zimě bez vytápění, bude se dařit rostlinám z oblasti Středozemního moře. Jedná se například o citrusovník, oleandr, fíkovník a další. Tyto plodiny uvítají zimní odpočinek. Nikdy by však rostliny neměly zůstat v mínusových teplotách. Před krutými mrazíky je tedy vždy nejlepší rostliny skrýt a to hlavně v případě, kdy zahrada nesousedí s trvale teple vytápěnou místností. 

Pozor na sesuvy sněhu

Všichni se těšíme z toho, když konečně napadne parádní vrstva sněhu.
V případě prosklené zimní zahrady však buďte na pozoru. Při sesuvu velkého množství sněhu na střechu zimní zahrady může dojít k poškození konstrukce. Zastřešení totiž klasický bývá ze skla či polykarbonátu. Je nutné proto na vrstvy sněhu dohlížet a provádět pravidelnou údržbu. 

Teď už zbývá jediné. Zachumlat se do deky, zapálit si svíčky a uvařit si šálek horké čokolády. Užijte si jedinečnou atmosféru, vůni květin, čerstvý vzduch vonící přírody a příjemnou vlhkost vzduchu. A u toho sledujte klidnou zasněženou krajinu. Jako v pohádce.

Když investice, tak od profesionálů

Projektování a realizace zimních zahrad je velká věda. Povětrnostní podmínky jsou v našich krajinách během roku velmi různorodé a nepředvídatelné. Je proto stěžejní si vybrat spolehlivou společnost, která vám pomůže se stavbou bytelné konstrukce. Ve Vitrii jich postaví desítky ročně a vždy se rádi postarají o perfektní realizaci na míru. Stačí si dát vaše představy dohromady a tato parta odborníků vám je pomůže zrealizovat. Jejich kvality mohou potvrdit nejen letité zkušenosti, ale i zástup spokojených zákazníků.