Jak vybrat
zimní zahradu

Obklopeni přírodou v každém ročním období. Užívat si rozkvetlou zahradu i v zimě. Zimní zahrada je také skvělou možností, jak si rozšířit obytný prostor. Odpočívat v teple domova, ale zároveň sledovat vycházející slunce. Ideální místo pro relax po celý rok. Nápad schválen, ale kterou si vybrat?

K čemu lze zimní
zahradu využít?

Rozhodnutí pořídit si zimní zahradu je na stole, ale co vás k tomu vlastně vede? To je otázka, kterou je nutno začít. Odpověď vám pomůže s výběrem té ideální zimní zahrady právě pro vás. Jste milovníkem rostlin? Sníte o tropickém ráji po celý rok? Zimní zahrada lze využít jako perfektní místo pro pěstování rostlin i v chladných měsících. Na rostliny namáte čas, ale tato myšlenka vás stále láká? Pěstování rostlin z celého světa nemusí být zdaleka její jediné využití.

Čím může být zimní zahrada

Z nové místnosti ve vašem domě se rázem může stát stylová pracovna či obývací pokoj. Nebo může mít podobu královské jídelny i vysněného místa na odpočinek. Relax s oblíbenou knihou v prosklené místnosti plné světla a svěžích rostlin s výhledem na zasněženou krajinu. Oáza klidu. Tento prostor se může stát čímkoliv, jen je třeba to pořádně promyslet.

Výběr té pravé

Ve chvíli kdy přesně víte k čemu vám zimní zahrada bude sloužit, rázem se její výběr stane mnohem jednodušší. Účelu je nutno přizpůsobit volbu materiálu a technických zařízení jako je větrání, stínění či vytápění. Dále zvolíte velikost dle toho, jaký prostor je třeba pokrýt. Zamyslete se také nad tím, zda potřebujete více přístupných míst do zahrady, což přináší obvykle větší rozměry.

Když zimní
zahrada, tak z hliníku

Hliníková zimní zahrada vydrží několik let v původním stavu i v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Co se týče vizuální stránky, nemusíte se vůbec bát, že zahrada bude u vašeho domu vypadat jako pěst na oko. Hliníkové provedení lze přizpůsobit vzhledu vašeho domu. Výhodou je velmi kvalitní, odolný a elegatní materiál. Hliníková konstrukce nepodléhá korozi, je stálá vůči povětrnostním vlivům a je tak zcela bezúdržbová. Navíc lze vybírat ze spousty barevných provedení.

Zimní zahrada plná vychytávek

Skvělou vychytávkou je také pojezdový systém, který umožňuje perfektní klima i v létě. V horkých dnech lze využít dodatečného zastínění a možnost otevření postranních panelů. Ranní probuzení a průchod do bazénu přes zimní zahradu. To zní jako sen. Velmi jednoduše se však může stát realitou. Pokud máte v představách východ na venkovní zahradu, do přední stěny zimní zahrady lze umístit posuvné dveře s okny z tvrzeného skla.

Jako zastřešení lze zvolit klasické sklo, které vydrží kroupy i větší váhu sněhu. Pokud chcete prodloužit živnost celé stavby, lze využít nerozbitného skla. Pro perfektní světelnou propustnost se hodí zastřešení. Pod skla střechy lze využít elegantního zastínění baldachýnem na lankách.

Když investice, tak od profesionálů

Projektování a realizace zimních zahrad je velká věda. Je proto stěžejní si vybrat spolehlivou společnost. Ve Vitrii jich postaví stovky ročně a vždy se rádi postarají o perfektní realizaci na míru. Stačí si dát vaše představy dohromady a tato parta odborníků vám je pomůže zrealizovat. Jejich kvality mohou potvrdit nejen letité zkušenosti, ale i zástup spokojených zákazníků.