Zimní zahrada pouze pro rostliny?

Máte zimní zahradu, která slouží pouze jako dočasný domov pro rostliny nebo k uskladnění zahradního nábytku?

Zkuste pro ni najít lepší využití.

Pracujete často z domu?

Zimní zahrada je ideálním místem pro pracovnu. Přirozené denní světlo je totiž důležitým faktorem, který ovlivňuje náš pracovní výkon, bdělost, efektivitu, kreativitu, ale i duševní pohodu. V kombinaci s rostlinami, které zlepšují soustředění a produktivitu, je zimní zahrada opravdu ideálním místem pro práci.

Pracovnu si vybavte tak, abyste měli vše potřebné po ruce. Začněte pracovním stolem a kancelářskou židlí. Velmi oblíbeným se v poslední době stal polohovací stůl, u kterého si nastavíte výšku, ale i sklon desky. Kancelářská židle by měla mít ergonomický tvar, aby poskytovala oporu páteři a celkové stavbě těla. Pracovnu doplňte vhodným osvětlením – ideálně lampičkou, která umožňuje měnit barvu světla.

Chcete mít chvilku pro sebe?

Udělejte ze své zimní zahrady oázu klidu. Není nic lepšího než se po náročném dni usadit v pohodlném křesle, přikrýt se dekou a s horkým čajem nebo šálkem kávy si pustit oblíbený film nebo si přečíst novou knihu. Vypnout, sledovat padající listí, poletující sníh nebo zapadající slunce a utéct od starostí všedního dne. Takovou relaxaci si zaslouží úplně každý. Chvilka takového odpočinku vám dodá energii k dalším úkolům, odstup od právě řešených problémů nebo získáte nové nápady, které přinesou lepší a efektivnější řešení.

Pokud již máte svoji zimní zahradu, vybavte ji pohodlným křeslem nebo pohovkou doplněnou o dekorační polštáře a deky, pořiďte stolek na čaj, a s dekorativním osvětlením teplých barev relaxujte.

Jestliže je pro vás křeslo nebo pohovka málo, pořiďte si do zimní zahrady vířivku a vytvořte si luxusní domácí wellness, kde vás nikdo nebude rušit.

Máte rádi společnost?

Lidé, kteří jsou obklopeni přáteli a rodinou se prý těší lepšímu zdraví. Přátelé totiž pomáhají snížit pocit osamělosti a stresu, a naopak zvyšují pocit štěstí, jsou vaší emocionální podporou a motivátory. Udělejte tedy ze své zimní zahrady místo pro setkávání a pozvěte rodinu a přátele na společný oběd, skleničku vína nebo večer s deskovkami.

Stačí jen pořídit pohodlnou pohovku a konferenční stolek a užít si krásné chvíle s vašimi blízkými. Pokud jste náročnější a na velkou společnost si nepotrpíte, udělejte ze své zahrady hernu. Pořiďte si kulečník, šipky a užijte si večer ve vybrané společnosti.

Je jen na vás, jak si zimní zahradu zařídíte a fantazii se meze nekladou. Důležité je, aby se zimní zahrada stala místem, kde budete rádi trávit čas.